Позика онлайн на карту
Сервіси онлайн-кредитування щодня допомагають тисячам українців не втрачати вигоду, вчасно розраховуватися з боргами, дозволяти собі більше, не чекаючи зарахування заробітної плати. Попри те, що репутація у мікропозик не найкраща, самі по собі мікрокредитні компанії аж ніяк не абсолютне зло. За грамотного підходу до оформлення позики і дотримання умов її погашення сама можливість взяти в борг онлайн радше благо. Адже не завжди і не в кожного є досить велика фінансова подушка, а проблеми з грошима в моменті можуть трапитися в кожного.
Зміст:
- Як обрати сервіс
- Вимоги кредиторів до позичальників
- Які анкети та заявки відхиляють
- Як продовжити або рефінансувати кредит
Як обрати сервіс
Ринок мікрокредитування досить великий. Різноманітність пропозицій, ставок, маркетингових хитрощів та акцій збиває з пантелику навіть людину підковану в питаннях управління фінансами. Тому до вибору кредитора слід підходити ґрунтовно, незалежно від досвіду отримання подібного роду послуг.
Раз ви опинилися на цій сторінці, значить виникла потреба взяти в борг онлайн. Можливо, ви не збираєтеся робити це прямо зараз, але знайомитеся з пропозиціями на майбутнє. У будь-якому разі у вас є вибір, з яким не варто поспішати. Разом із представниками популярних мікрокредитних компаній та експертами із захисту прав позичальників ми сформували коротку пам’ятку щодо того, як швидко, але при цьому безпечно, обирати кредитора серед безлічі пропозицій.
- Вивчіть усі доступні варіанти. Найзручніший – агрегатор або каталог, як у нас на сайті. Альтернативний спосіб подивитися, що взагалі пропонує ринок, це самостійний пошук. Буквально, вводите в пошуковий рядок «онлайн займ на карту» і переглядаєте кожне посилання, запропоноване пошуковою системою.
- Зберіть список із відповідних пропозицій. З агрегатором окремо цього робити не доведеться, а ось під час самостійного пошуку слід закласти час і на це теж. Річ у тім, що компанії встановлюють різні вимоги, обмеження, ставки, і кілька витрачених на пошуки хвилин за підсумком економлять тисячі гривень.
- Порахуйте суму до повернення. Зазвичай для розрахунку відсотків переплати на сайтах представлені готові калькулятори, куди треба вносити тільки суму кредиту і термін повернення. Якщо такого немає, то далі в цій статті буде приклад розрахунку, яким можна скористатися як зразком.
- Ознайомтеся з прикладом договору до його підписання. Зразки нерідко публікують у відкритому доступі, також їх можуть надіслати за запитом або ж переказати на словах. Останній варіант найменш зручний, але краще, ніж поспіхом підписувати те, що до цього не було обдумано.
- Звертайтеся тільки в ті компанії, які розміщують юридичну інформацію, дають зворотний зв’язок, викладають реквізити для перевірки юрособи на офіційному сайті. Будь-які спроби приховати якісь факти про компанію, особливо під приводом поспіху в оформленні угоди, мають насторожувати.
Вимоги кредиторів до позичальників
До компаній, які пропонують видати позику онлайн, багато хто ставиться насторожено. Так само насторожено самі фінансові сервіси ставляться до нових клієнтів, про яких нічого не знають і не можуть спрогнозувати їхню платоспроможність. Для завчасного відсіву анкет, заповнених потенційними неплатниками, кредитні компанії впроваджують обмеження. До ручного розгляду, тобто до менеджера, потрапляють тільки анкети з даними, що відповідають базовим вимогам.
У загальному вигляді вимоги до позичальників стосуються:
- віку;
- наявності стабільного джерела доходу;
- інформації в документі, а саме постійної реєстрації.
На жаль, не всі позичальники відповідально ставляться до повернення боргів. Тому тим, хто має багато спільного з узагальненим портретом потенційного неплатника, сервіси для власної підстраховки відмовляють. Що важливо, подібні відмови хоч і зачіпають, але практично ніколи не є остаточними. Ніхто не може заборонити тому, хто отримав відмову у видачі позики, звернутися з повторною заявкою або поспілкуватися з менеджером, щоб той, за можливістю, запропонував, наприклад, інші умови з меншим терміном повернення або відмінною від запитаної сумою.
Найрідше відмовляють у кредитах чоловікам і жінкам, чий вік у діапазоні 18-65 років, у яких є стабільна робота або інше джерело доходу.
Сервіси мікропозик дійсно не акцентують увагу на кредитному рейтингу, прострочених платежах та інших додаткових вимогах. Гроші під відсотки видають здебільшого, не стане на заваді проблемна іпотека, банківські кредити та не закриті вчасно боргові зобов’язання за банківськими продуктами. Хіба що непомірно високе боргове навантаження і проблеми із законом – вагомий привід для відмови, навіть якщо заявник проходить за іншими вимогами сервісу.
Наскільки законно оформляти кредит в інтернеті
Попри те, що останніми роками в інтернеті звикли купувати, оплачувати комунальні послуги, заробляти і витрачати гроші, до отриманих без візиту в офіс кредитів досі ставляться не до кінця серйозно. У середині нульових, коли сфера тільки зароджувалася, гроші під відсотки видавали в рамках «сірих» схем. Через напівлегальність МФО того періоду, дехто досі думає, що можна взяти у кредитного сервісу в борг і не віддавати, аргументуючи це незаконністю самого мікрокредитного бізнесу. Ось тільки ті, хто так вважає, сильно помиляються: сучасні кредитні компанії працюють у правовому полі держави і платять податки.
Мікрокредитні організації працюють на законних підставах. Те, що подібні кредитори готові позичати під відсотки всім, навіть людям з боргами і простроченнями, аж ніяк не натякає на нелегальність контор. Свої ризики під час видачі позик компанії-позикодавці вміло перекривають за рахунок відсотків. Тож нічого незаконного в укладенні договорів на позику немає – все під контролем правоохоронців, податкової та держави.
Національний банк України займається регулюванням ринку кредитування. Для перевірки чесності й потрібні ті самі дані юрособи, що публікуються в нижній частині сторінки на офіційному сайті та на буклетах, щоправда зазвичай дрібним шрифтом і в непримітній частині рекламного носія.
На яку суму можна оформити позику в інтернеті і на який термін дають гроші
Держава суворо стежить за тим, щоб мікрокредитні компанії платили податки, дотримувалися обмежень щодо боргового навантаження на громадянина, не використовували незаконних методів мотивування боржників повернути позичене. Водночас немає якогось спільного для всіх класифікатора вимог до людей, які бажають отримати ту чи іншу суму під відсотки. Скільки дадуть і кому – вирішує кредитор.
Найчастіше новим клієнтам готові запропонувати порівняно невеликі суми на строк до кількох тижнів. Такі «пробні» позики переважно дають під нульовий відсоток, щоб привабити якомога більше людей привабливою пропозицією і з мінімальним ризиком оцінити платоспроможність клієнта.
5-10 тисяч гривень на тиждень легко отримати без відсотків або під 0,01% на добу. Відсоток за користування позиковими коштами нараховується щодня, зате зовсім маленький. Навіть під час перерахунку на річні на класичній банківській кредитці переплата, швидше за все, виявиться більшою. Єдиний мінус цього в тому, що «особливі умови» рідко пропонують усім без розбору. Такі акції розраховані на нових клієнтів, регулярних позичальників без проблемних позик або на окремі категорії потенційних клієнтів, наприклад на чоловіків напередодні 8 березня, щоб ті взяли в борг на хороший подарунок своїм жінкам.
Межею для позики вважається 100 тис. грн. На кілька днів такі гроші практично не видають, а оформлення цієї суми на термін у 6-12 місяців за умови щоденного нарахування відсотків на початкову позику коштувало б колосальних грошей. Тому на великі суми відсотки нараховують прогресивно – сума зменшується пропорційно тому, як боржник вносить черговий платіж. Тобто такі кредити в контексті процесу оформлення схожі на звичайні банківські, відрізняється тільки сторона, що видає гроші.
Які анкети та заявки відхиляють
Фінансовий сервіс, готовий видавати гроші всім без розбору і детальної перевірки на предмет потенційної неплатоспроможності, збанкрутує менше, ніж за місяць. Не дивно, що без ретельної багаторівневої перевірки жоден сайт мікропозик не працює. Онлайн кредити на картку видають у разі, коли заявник проходить два ступені перевірки: автоматичну і ручну.
Автоматична перевірка анкети відбувається з використанням баз даних. Бази можуть бути відкритими і закритими. З них беруть дані тих, хто не платить за боргами, помічений у шахрайстві. Також первинний скоринг потрібен для того, щоб без залучення фахівця перевірити заявку на предмет підробки даних обов’язкових документів. Саме завдяки програмам автоматичного скорингу анкет шахраї не можуть взяти гроші в кредит на паспорт, створений у фоторедакторі, або згенерований за допомогою нейромережі.
На ручну перевірку, тобто до менеджера, потрапляють тільки ті анкети, які пропустила програма. Це означає, що якщо заявка взагалі потрапила до людини, значить у заявника 99% ймовірності на отримання грошей. На цьому етапі перешкодою до схвалення можуть бути: неможливість додзвонитися за вказаним номером телефону, проблеми під час розмови або підтвердження. Через це всім, хто дійсно хоче отримати позику на картку, рекомендують уважно поставитися до дзвінків, що надходять після відправлення заявки. Додатки, що фільтрують вхідні, можуть стати перешкодою на шляху до отримання послуги в повному обсязі.
Заявку точно не схвалять, коли:
- анкета заповнена завідомо неправдивою інформацією;
- в анкеті є помилки;
- заявник вимагає більше грошей, ніж потенційно зможе виплатити у визначений договором термін;
- у заявника є проблеми із законом;
- менеджер не може зв’язатися із заявником і обговорити з ним умови та підписати договір.
Приклад розрахунку відсотків за кредитом
Найвірніший і найпростіший спосіб подивитися на суму, яку потрібно буде повернути в рамках виконання умов договору на надання кредитних послуг, це скористатися кредитним калькулятором на сайті компанії позикодавця. На жаль, не всі сервіси поки що дають таку можливість, тому для наочності та розуміння порядку розрахунку відсотків переплати наводимо приклад розрахунку відсотків за кредитом.
Отже, ви берете 10 тисяч гривень на 20 днів. За умовами договору гроші потрібно буде повернути єдиним платежем, переказом з картки, куди їх було відправлено, на вказаний рахунок. При цьому за користування позиковими коштами позикодавець візьме 0,1% на добу. Виходить, що кожен день, поки гроші не будуть повернуті, коштуватиме клієнту сервісу 10 гривень. Разом за 10 днів переплата буде всього 100 гривень. Саме під такий «смішний відсоток» можуть отримати онлайн позику на карту нові клієнти кредитних сервісів.
Як отримати гроші, яка картка для цього підходить
Для отримання грошей в онлайн сервісах мікропозик не потрібно буде зустрічатися з менеджером і передавати йому документи. Підписання кредитного договору з позичальником відбувається віддалено за допомогою введення коду з повідомлення, відправленого на контактний номер телефону. Відповідно, отримати гроші в борг готівкою за онлайн-заявкою не вийде.
Для мікропозики підійде картка будь-якого банку. Краще і вигідніше за все використовувати дебетову, наприклад, соціальну або зарплатну. У такому разі за бажання перевести в готівку позикові кошти можна буде в банкоматі без комісії.
Коли картки немає, її доведеться отримати. Оформити мікропозику на чужу банківську картку не вийде. Під час видачі грошей позикодавець «прив’язує» борг до реквізитів картки одержувача грошей. «Прив’язати» позику до третьої особи за законом не можна. Але це не проблема, адже майже всі банки сьогодні готові видати дебетову картку з безкоштовним обслуговуванням буквально в день звернення. Для цього треба лише завітати до банку з чинним паспортом.
Відповідальність за несплату: колектори, пені, штрафи
Про те, що платити за боргами потрібно і робити це слід вчасно вже згадувалося в інших розділах статті. У цій ми розглянемо тільки те, які санкції можуть застосувати до неплатника кредитні компанії.
Розміри штрафів за прострочення внесення платежів завжди вказані в договорі. Їхній розмір може бути будь-яким, але завжди за підсумком не перевищить тіло кредиту. Тобто, якщо в борг узято 10 тисяч, то оштрафувати за прострочення зможуть тільки на цю ж суму. Але є нюанси – це стосується тільки штрафу, але не відсотків, спочатку закладених в умови договору про кредитування.
На боржника можуть подати до суду. Це найчастіша практика, тому що МФО платять податки, дотримуються букви закону і мають право відстоювати свої права в суді. Саме цим вони і займаються, що часто призводить до того, що боржник виплачує і борг, і судові витрати.
Борг у МФО можуть продати колекторському агентству. У такому разі боржник зіткнеться з тим, що отримає пильну увагу колекторів. Методами, популярними в 90-ті ті давно не користуються. Але й сам факт того, що про борги нагадуватимуть усіма способами, не найприємніше, що може трапитися з чесною людиною.
Як продовжити або рефінансувати кредит
Коли немає можливості погасити мікропозику, взяту в онлайн сервісі, потрібно не пропадати, а зв’язатися з представником кредитної компанії якомога швидше. Отримати видані гроші назад із відсотками – ключовий інтерес кожного, хто дає в борг. Звідси випливає висновок, що фінансова компанія докладе всіх зусиль, щоб вирішити питання з боргом з вигодою для себе. Йти до суду зайвий раз ніхто не хоче, тож боржникам готові піти назустріч.
Фінансові кредитні компанії пропонують послуги з пролонгації та реструктуризації боргів. Умови різні, зазвичай вони передбачають зміну термінів повернення, що залишає час на пошуки грошей. Також в окремих випадках можливі навіть списання відсотків, за умови повернення тіла кредиту. Але таке буває тільки тоді, коли людина з об’єктивних причин не зможе виплатити гроші іншим способом.
Інформація про ліцензії
- Moneyveo: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 105 від 21.03.2013;
- E-Groshi: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № В0000367 від 21.09.2021;
- Tengo: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 176 від 14.06.2013;
- MyCredit: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 146 від 20.10.2015;
- Monto: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 1207 від 21.05.2019;
- Швидко Гроші: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 78 від 28.04.2011;
- Money4you: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № В0000207 від 08.04.2021;
- Credit7: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 1177 від 04.04.2019;
- AlexCredit: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 930 від 08.08.2017;
- CreditPlus: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 870 від 28.02.2017.