Кредит без відсотків
Потрапивши в складну життєву ситуацію, не розрахувавши особистий бюджет, люди вдаються до швидкого способу розв’язання навислих проблем – кредитування. Але нерідко кредит використовується і в ті моменти, коли в житті все нормально. Чому б не скористатися позиковими грошима, щоб зробити вигідну покупку на розпродажі? Якщо взято кредит без відсотків, таке рішення цілком вписується в принципи фінансової грамотності. Ви в плюсі.
В останні кілька років безвідсоткові позики стали використовувати для особистого збагачення: йдеться про кредитні каруселі. Людина бере безвідсоткові позики, кладе гроші на депозит і заробляє на відсотках. Головне – вчасно перекредитовуватися.
Але де взяти безвідсоткову позику в Україні? Чи багато компаній-кредиторів готові видати гроші на таких умовах? І на яку суму можна розраховувати? Давайте розбиратися.
Зміст:
- Три ефективні способи вибрати кредитора
- Юридичні аспекти
- 5 причин відхилення заявки
- Як розраховуються відсотки за позиками
- Гроші на картку. Як швидко вони приходять
Три ефективні способи вибрати кредитора
Поширеними є три способи пошуку компанії, що видає безвідсоткові мікропозики:
- Скористатися пошуковиком. Гугл відразу ж видасть кілька сторінок із посиланнями на МФО. Але, щоб знайти вигідну пропозицію, доведеться витратити чимало часу. Коли гроші потрібні терміново, це не варіант. До того ж далеко не всі посилання вестимуть до кредиторів, які чесно видають безвідсоткові позики. Є ризик переходу на сайт недобросовісної компанії.
- Перейти за рекламним посиланням або банером. Не факт, що реклама не обдурить. До того ж цей метод звужує вибір до одного варіанта. А раптом є більш вигідні? Ризик потрапити на нелегальне МФО теж підвищується – вони часто пропонують свої послуги в соцмережах.
- Найефективніший спосіб – скористатися списком МФО на спеціалізованому сайті-агрегаторі. По-перше, у вас буде максимальний вибір серед кредиторів, які легально працюють в Україні. На агрегаторі всі компанії перевірені фахівцями, мають ліцензії та працюють під контролем Нацбанку. По-друге, зручний функціонал дасть змогу швидко порівняти умови та підібрати кредитора, який видасть перший кредит без відсотків.
Наш сайт – агрегатор інформації про мікрофінансові компанії, що кредитують населення. Серед них чимало МФО, що пропонують першу позику на безвідсотковій основі. Використовуючи дані нашого ресурсу, ви зможете підібрати кредит на вигідних умовах.
Корисний лайфхак: мікропозику без відсотків МФО видають тільки новим клієнтам. Якщо ви хочете отримати другий, третій, п’ятий безвідсотковий кредит – реєструйтеся в іншій компанії. Знайти таку в нашому списку нескладно!
Яким вимогам повинен відповідати позичальник
На відміну від банків, мікрофінансові організації висувають мінімальні вимоги до потенційних позичальників і готові кредитувати нового клієнта на безвідсотковій основі, навіть закривши очі на огріхи в кредитній історії. Іншими словами, майже кожен охочий може отримати на карту позику без відсотків. Типові вимоги, яким повинен відповідати позичальник:
- Володіти громадянством України.
- Мати чинний паспорт. Іноді потрібно вказати в анкеті РНОКПП.
- Бути повнолітнім. Однак варто враховувати, що деякі МФО збільшують пороговий вік, необхідний для оформлення кредиту – до 21 або 22 років. Але є і компанії, що кредитують студентів. Максимальний вік не обмежений. Навпаки, банки і мікрофінансисти із задоволенням дають гроші в борг громадянам пенсійного віку, оскільки у пенсіонерів є постійне, гарантоване джерело доходу. До того ж ця категорія позичальників вважається найвідповідальнішою.
Зараз практично в будь-якій компанії заповнити дані можна через Дію – швидко і зручно. Якщо у вас немає акаунта на цьому сервісі, можна обійтися і без нього. Але тоді, найімовірніше, попросять зробити селфі з розворотом паспорта.
Також потрібна діюча банківська карта, якщо ви збираєтеся отримувати кредит в онлайн МФО. Туди будуть перераховані запитані кошти.
Часто запитують, чи потрібна довідка про доходи або підтвердження зайнятості. Оскільки перша мікропозика видається на невелику суму (до 10 000 гривень), більшість організацій не вимагають підтверджувати дохід і зайнятість. Зрозуміло, це буде зовсім не зайвим, особливо якщо ви збираєтеся в майбутньому брати більші суми в борг.
Найчастіше під час заповнення анкети просять вказати дохід без підтвердження і місце роботи. Телефонувати роботодавцю і перевіряти не будуть, але рекомендується вказувати реалістичний рівень заробітку.
Якщо є постійне джерело доходу – зарплата, пенсія, стипендія – це підвищує шанси на отримання великих позик.
Що ж стосується аналізу кредитної історії, то її проводить штучний інтелект. Історія запитується під час скорингу в кредитному бюро. Що кращий ваш кредитний рейтинг – то більше грошей вам готові будуть дати компанії-кредитори в перше ж звернення. Якщо раніше були прострочення або висока закредитованість – першу позику, найімовірніше, обмежать невеликою сумою в межах 5-7 тис. грн.
Юридичні аспекти
Мікрофінансові організації працюють на основі ліцензії, яку видає НБУ. Регулятор контролює діяльність мікрофінансистів: щоб не втратити ліцензію, вони змушені дотримуватися вимог законодавства. Права та обов’язки кредиторів і позичальників зафіксовані в законах. На законодавчому рівні визначено обсяг штрафних санкцій, порядок вирішення спорів і дії, дозволені колекторам.
Вибирайте МФО, інформація про які розміщена на нашому сайті – вони всі працюють легально, дотримуючись вимог регулятора.
Скільки дадуть, на який термін і чи дійсно без відсотків
Безвідсотковий кредит – не міф. Зараз такі акції закладені в стратегії більшості МФО. Пояснюється цей факт високою конкуренцією в мікрофінансовій сфері: у боротьбі за клієнта компанії висувають мінімальні вимоги до позичальника і пропонують оформити перший мікрокредит безоплатно. Надалі, зрозуміло, мікрокредити видаються під відсоток.
Конкуруючи між собою, МФО нерідко пропонують ставки нижчі за максимум: наприклад, 0,6%. Зустрічається навіть ставка в 0,1% – але, як правило, це акційна пропозиція для новачків. Якщо ви вже брали безвідсоткові кредити скрізь, де тільки можна – є сенс звернути увагу і на такий варіант.
Знижені ставки діють для постійних клієнтів. Якщо збираєтеся часто брати мікропозики – вибирайте кредитора з хорошою програмою лояльності.
Багато МФО також знижують відсоток для пільгових категорій громадян. Найчастіше – для пенсіонерів. Пільгова ставка зазвичай становить 0,5-0,6%.
А яку суму перерахують на карту? У перший раз вона навряд чи перевищить 10 000 грн. Сума початкової позики у МФО варіюється від 5 до 10 тис. грн. Однак згодом, зарекомендувавши себе як відповідального і сумлінного клієнта, ви зможете претендувати на більші обсяги кредитування.
У наші дні мікрофінансові організації нерідко видають кредити, порівнянні за сумою з банківськими: від 30 до 100 тисяч. Терміни кредитування при видачі таких сум досить тривалі: півроку, рік.
Невеликі позики видають на термін від 7 днів до місяця. На скільки нададуть перший кредит без відсотків – залежить від компанії-кредитора. Деякі видають на два тижні, інші на 20 днів, треті на цілий місяць.
Графік платежів розраховується, виходячи з розміру мікропозики. Найчастіше використовується графік із виплатами раз на два тижні. Це зручно для людей, які отримують аванс і зарплату.
Дозволяється дострокове погашення. При цьому відсотки стягуються тільки за фактичний термін користування кредитом, тому вигідно погашати заборгованість достроково.
5 причин відхилення заявки
Онлайн-компанії кредитують майже всіх, але іноді заявки відхиляються. Типові причини:
- Невірно вказані дані паспорта. Заповніть заявку заново, уважно перевірте дані. Для точності краще використовувати Дію.
- Запрошена велика сума, кредитор не готовий довірити вам такі гроші. Подавайте нову заявку з меншим запитом або зверніться в іншу компанію.
- Недіюча банківська карта, заблокована або з вичерпаним терміном дії. Використовуйте іншу – активну.
- Кредитна історія дуже погана. Спробуйте запросити зовсім невелику суму – 3000 грн, 5000 грн. Виплативши борг у строк, ви підвищите довіру кредитора, і він даватиме більші суми. Також можна звернутися в компанію з дуже низькими вимогами, але шанси на безвідсотковий кредит знижуються – у таких організаціях умови кредитування більш жорсткі, оскільки ризики кредитора вищі.
- Є поточні прострочення в інших МФО і банках. На жаль, єдиний спосіб вирішити проблему – повністю їх закрити.
Як розраховуються відсотки за позиками
Отже, ви отримали позику без відсотків онлайн. Скільки доведеться повернути? Ту саму суму. Однак є важливий нюанс, що стосується страховок. Зрозуміло, вони вигідні для МФО, тому їх намагаються запропонувати клієнту. Однак закон вказує, що позичальник має право відмовитися від страхування. Рекомендація: уважно вивчіть умови перед тим, як з ними погодитися, і зніміть «галочки» зі страховки та додаткових послуг, якщо такі є.
Найчастіше, оформляючи кредит без відсотків, люди не звертають увагу на страховку, і вона одразу списується: на карту перераховується менша сума – скажімо, 9100 грн замість 10 000 грн. Безвідсоткова онлайн позика виявляється не такою вже безвідсотковою! Будьте уважні, щоб уникнути цієї неприємності.
Також варто відключити платні смс-повідомлення. Це робиться в особистому кабінеті. Такі заходи дозволять отримати реально безвідсотковий кредит, нічого не переплачуючи.
Наступні онлайн-позики – платні. Розрахувати переплату можна за допомогою калькуляторів мікропозик. На сайті МФО, найімовірніше, буде візуальний калькулятор із важелем: навіть якщо ви не розумієтесь на математиці, одразу побачите, скільки треба буде внести грошей, взявши ту чи іншу суму на конкретний термін.
Розрахувати щоденний відсоток, загальну переплату нескладно самостійно. Приклад: кредит становить 10 000 гривень, ставка 0,8%. Щоденна плата за користування позиковими коштами – 80 гривень. Через 14 днів треба повернути 11 120 гривень, загальна переплата 1 120 гривень.
Переплата висока? Спробуйте зареєструватися в іншій МФО та отримати там безвідсоткову позику.
Гроші на картку. Як швидко вони приходять
МФО діляться на два типи: онлайн і офлайн. Перші перераховують гроші клієнтам на банківські картки, погашення боргу теж відбувається через інтернет. Другі по-старому видають готівку. Є компанії, що поєднують обидва режими обслуговування.
Онлайн-кредитування з кожним роком стає дедалі популярнішим:
- Не потрібно нікуди йти, їхати для отримання грошей.
- У невеликому селищі може не бути офлайнової точки, а онлайн-кредит можна отримати, навіть проживаючи в селі.
- Заявку розглядає штучний інтелект, скоринг займає кілька хвилин.
- Онлайн кредит перераховується на картку миттєво. Терміни зарахування залежать від банку-емітента, що випустив картку. Якщо банк великий, переказ займає менше хвилини.
- Гасити заборгованість в онлайн-режимі теж зручніше. Щоб не забути про виплати й уникнути прострочення, доцільно підключити автоплатіж.
- МФО в інтернеті видають кредити цілодобово – це одна з головних їхніх переваг. Потрібні були гроші серед ночі? Жодних проблем – видадуть.
Що буде, якщо не встигнеш вчасно розплатитися
Отримавши кредит без відсотків на картку, важливо дотриматися ключової умови безвідсоткового використання позикових коштів: повернути гроші вчасно. Допущене прострочення автоматично анулює пільгу. Відсотки нараховуються за весь термін, починаючи з першого дня.
Прострочення тягнуть за собою й інші неприємні наслідки:
- Нарахування штрафів. Штраф – одноразова санкція в твердій сумі: 500 грн, 1000 грн.
- Погіршення кредитної історії. Інформація про прострочення передається в бюро кредитних історій, знижує кредитний рейтинг.
- Підключення відділу стягнень, колекторів. З боржником проводять виховні бесіди, роз’яснюють наслідки невиплати боргу. Частину дзвінків із нагадуваннями здійснює невтомний штучний інтелект, частину – співробітники відділу стягнення.
- Через кілька місяців після утворення непогашеної заборгованості справу передають до суду. Боржника на судове засідання не викликають, розгляд проходить у спрощеному режимі. У 99% випадків миттєво виписується судовий наказ, передається приставам. Вони заарештовують банківські рахунки, автоматично списуючи всі гроші, що надходять у рахунок сплати боргу. У критичних випадках – приходять додому, вилучають техніку і цінності.
Але неприємностей можна уникнути, навіть якщо у вас немає грошей на повну виплату заборгованості.
Як продовжити термін користування кредитними грошима
Більшість МФО дозволяють пролонгувати кредит – продовжити термін, сплативши відсотки. Наприклад, в описаному вище прикладі борг із відсотками становить 11 120 гривень. Забагато? Внесіть відсотки – 1 120 грн, решту пізніше. Борг можна гасити частинами.
Пролонгація не псує кредитну історію. Продовження позики розглядається як перекредитування – використання однієї з послуг МФО.
Однак слід враховувати, що нескінченно подовжувати мікропозику не вийде: є обмеження за кількістю пролонгацій.
У низці компаній існує послуга пролонгації простроченого мікрокредиту – зі сплатою невеликої комісії.
Законодавством дозволено оформлення кредитних канікул – не тільки в банках, а й МФО. Це захід на випадок великої заборгованості, що утворилася внаслідок втрати роботи або хвороби. Кредитні канікули оформляються на підставі документів, що підтверджують ситуацію.
Інформація про ліцензії
- Moneyveo: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 105 від 21.03.2013;
- E-Groshi: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № В0000367 від 21.09.2021;
- Tengo: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 176 від 14.06.2013;
- MyCredit: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 146 від 20.10.2015;
- Monto: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 1207 від 21.05.2019;
- Швидко Гроші: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ІК № 78 від 28.04.2011;
- Money4you: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № В0000207 від 08.04.2021;
- Credit7: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 1177 від 04.04.2019;
- AlexCredit: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 930 від 08.08.2017;
- CreditPlus: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи серія ФК № 870 від 28.02.2017.